POSKYTOVATEL ZDRAVOTNÍCH SLUŽEB - VÍCEOBOROVÉ ZAŘÍZENÍ

wwwmýty-dietologie.jpg
JÍDLO KAŽDÉ DVĚ HODINY:
- Toto opatření je obvykle doporučováno těm, kteří stále trpí pocitem hladu a jedí velké porce jídla najednou. Jestliže ale někomu stačí přísun jídla 3 - 4 x během dne, aniž by pociťoval hlad, je tento přísun dostačující.

NEJLÉPE SE ZHUBNE PŘI JEDNORÁZOVÉ HLADOVCE:
- To rozhodně NE, NE, NE!
Při jednodenním hladovění lze sice snížit hmotnost až o 2 kg, z toho je ale cca 1,5 kg voda, kterou tělo při prvním jídle opět zadrží a tím se dostaneme na stejnou váhu, jakou jsme měli před hladovkou.
Na tomto principu jsou mimochodem založeny zázračné redukční diety. Z dlouhodobého pohledu tímto způsobem váhu zredukovat nejde. Při opakovaných hladovkách se naopak Váš organismus přizpůsobí omezenému příjmu potravy a současně tak dojde ke snížení bazálního - základního -  metabolismu, a to má za následek daleko snadnější a rychlejší přírůstek hmotnosti.

JÍDELNÍČEK SI ZAPISUJI KAŽDÝ DEN VEČER:
- Toto je častá, ale velice zásadní chyba. I při poctivém zapisování a snaze o přesnost údajů se výsledek bude lišit od skutečnosti cca až o 30%! S velkou pravděpodobností zřejmě zapíšete jen největší prohřešky a ty menší Vám často uniknou, ačkoliv také mají nemalý význam pro nastavení Vašeho redukčního režimu. Proto je důležité průběžné zapisování jídelníčku během celého dne.

REDUKČNÍ DIETA JE MAXIMÁLNĚ DO 5000 kJ:
- Tak to v žádném případě! Redukční dieta je každá, při které dojde vlivem omezení energetického / kalorického příjmu k redukci hmotnosti. Pro některé jedince může být hodnota zpočátku i 10 000kJ. Pro stanovení počáteční hodnoty redukční diety je nutné a velice potřebné analyzovat zápisky o Vašem dosavadním jídelníčku.

PŘI DIETĚ HLAVNĚ NESLADIT!:
- Tento rozšířený názor neplatí zcela a úplně. Rozumné slazení nápojů nemusí být škodlivé, např. 5g rozpuštěného cukru v tekutině představuje zhruba 100 kJ. Ale jedna oplatka s čokoládovým krémem může mít hodnotu až 700 kJ, obsažených především v tucích. Kromě toho oslazené nápoje přispívají k menšímu pocitu hladu.

JE JEDNO JAK ZHUBNU, VÁHU SI POTOM DOKÁŽU BEZ PROBLÉMŮ UDRŽET:
- Velice rozšířená chyba a mylný názor. Udržet si sníženou hmotnost po dietě je daleko těžší tehdy, když jsme při dietě nedodržovali pravidelný doporučený režim nebo dokonce používali metody tzv.zázračných diet.

V LÉKÁRNÁCH, ČASOPISECH A NA INTERNETU JE MNOHO ZARUČENÝCH PROSTŘEDKŮ:
- Bohužel, přípravky na hubnutí nás reklama přímo zahlcuje a téměř všechny jsou "zaručeně účinné".
Většina z nich ale totiž nepatří do kategorie léků, a není tedy u nich účinek prokázán žádnými klinickými studiemi.
A pokud by všechny inzerované přípravky byly opravdu účinné a zaručené na hubnutí, bylo by kolem nás minimum obézních lidí i lidí s nadváhou.
wwwtlouštík.jpg
Správu stránek a design materiálů pro DIEKO s.r.o. zajišťuje
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one