05.04.2019

Jdete poprvé na manuální lymfodrenáž?

Manuální lymfodrenáž je jemná, pomalá, hmatová technika, která zvyšuje vstřebávání a pohyb lymfy z podkoží a napomáhá ji transportovat mízním systémem do krevního řečiště. Jedná se o řadu hmatů prováděných s malým tlakem a důležité je, aby nedocházelo ke zvýšenému prokrvení. Základním principem manuální lymfodrenáže je respektování toku lymfy tak, aby lymfa byla odvedena do již vyprázdněného (ošetřeného) mízního systému až k jeho ústí do žilního řečiště v oblasti krku.

Na začátku se provede základní (bazální) ošetření krku a dechová cvičení pro rozproudění hlubokého lymfatického systému (20%), které nelze ovlivnit manuální lymfodrenáží. Následující ošetření závisí na tom, zda se provádí manuální lymfodrenáž horní nebo dolní poloviny těla, ale vždy platí, že nejprve ošetřujeme spádové (centrální) uzliny v tříslech nebo v podpaží (axile). Kvůli velkému zatížení kardiovaskulárního systému se doporučuje ošetřovat buď dolní nebo horní polovinu těla.

Při manuální lymfodrenáži dolní poloviny těla se po uvolnění tříselných uzlin dále postupuje přes stehna, kolena, lýtka až k ploskám nohou. Při manuální lymfodrenáži horní poloviny těla se po uvolnění uzlin v podpaží dále postupuje na hrudník, na horní končetinu od ramene k prstům, na záda a nakonec ošetříme horní končetinu od ramene k prstům.

Využijte možnosti se rezervovat online »

Bicom

Bachova květová terapie, harmonizace

Biorezonance - detoxikace, harmonizace

Biorezonance - hubnutí

Biorezonance - opakovaná návštěva

Biorezonance - první návštěva

Odvykání kouření

Testace léčivých přípravků přístrojem Bicom

Lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž dolních končetin

Manuální lymfodrenáž horních končetin a trupu

Manuální lymfodrenáž obličeje, krku a dekoltu

Vstupní vyšetření/ konzultace - lymfodrenáž

Jak se k nám dostanete prostřednictvím MHD?

Jeďte tramvají č. 1 nebo č.4 z centra města směrem na Lochotín (nebo obráceně z Lochotína/Košutky). Na stanici Pod Záhorskem u benzinové pumpy Shell vystupte a jděte pěšky 150 metrů po Karlovarské třídě nahoru směrem na Lochotín. Dieko se nachází po pravé straně.

Dieko, s.r.o. Plzeň

Jak se k nám dostanete svým autem?

Směrem z centra na Lochotín a Karlovy Vary jeďte po Karlovarské třídě přes most Generála Pattona. Podjeďte kruhový objezd u Kauflandu a u benzinové pumpy Shell projeďte světelnou křižovatku rovně. Hned za touto křižovatkou po cca 150 metrech je po pravé straně vjezd mezi domy, kterým se dostanete na parkoviště společnosti DIEKO. Obráceným směrem z Lochotína/Košutky do centra jeďte po Karlovarské třídě až na kruhový objezd, kde se otočte a dále jeďte podle instrukcí popsaných výše.

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat? Napište nám!Dieko Karlovarská Plzeň

Dieko s.r.o.

Víceoborové ambulatní zdravotnické zařízení

Karlovarská 30a
301 00 Plzeň

E-mail: info@dieko.cz
Telefon: (+420) 377 531 655