Lečebná pedikúra a manikúra

STAREJTE SE O KRÁSU SVÝCH RUKOU A NOHOU. ZVEME VÁS DO SALÓNU LÉČEBNÉ MANIKÚRY A PEDIKÚRY! VÍTÁME ŽENY I MUŽE.

Pavlína Peláková

CO NABÍZÍME:

Pedikúra:

Pro klienty a pacienty s diabetem mellitus provádíme specializovanou pedikúru.

Ceník pedikúry ke stažení zde »

Manikúra:

Ceník manikúry ke stažení zde »

OBJEDNÁVKY PŘIJÍMÁME: 377 259 045 / 606 904 715

Mykózy (infekce vyvolané houbami, lidově „plísně“)

 

Kuří oka

  

Otlaky

      

Nehtová protetika

Nehtovou protetiku bychom zjednodušeně mohli popsat jako obnovu či doplněni nehtu. Jedná se o moderní, jednoduchou a dokonalou metodu, která klientum opraví mnohé deformace nehtů. Ošetřený nehet lze upravit tak, že defekt na nehtu lze mnohdy stěží rozpoznat. Náhradní nehet je vytvořen z pryskyřice, která se používá i ve stomatologii, nebo speciálních gelů. Tento materiál je obvykle dobře snášen, nealergizuje a svými vlastnostmi je téměř identický skutečnému nehtu. Nehet lze také vyrobit ze speciálního materiálu, který se upraví do požadovaného tvaru a ke zbytku původního nehtu se připevní pomocí pryskyřice.

Nehtová destička piní několik zásadních funkcí. Její ztráta může způsobit poškození nehtového aparátu. Nejdůležitější funkcí nehtu je funkce ochranná. Pod nehtem je velké množství cévních a nervových zakončení, která tvrdá keratinová destička chrání. Další význam má v přenosu informací. V neposlední řadě je to funkce estetická. Ze sociálně-estetického hlediska pro mnoho zejména dívek a žen vlastně funkce nejdůležitější.

Mnoho deformací nehtů způsobuje nevhodná obuv, nesprávná úprava nehtů, traumatické stavy, genetické predispozice nebo některá onemocnění, např. mykotická, či některé infekční nemoci. Nejčastěji zhotovujeme nehtovou náhradu po různých traumatech či ne zcela povedených operačních zákrocích, kdy nehtová ploténka nedoroste do původní délky, případně její růst se zastaví v určité části. Abychom mohli provádět nehtovou protetiku, je nutné kotvit nový nehet alespoň na jedné třetině původní délky nehtu. Základna musí být pevná a stabilní. Nehet nesmí být mykotický ani nesmí být přítomné bradavice či jiná infekční onemocnění.

Existuje několik typů nehtových protetických náhrad. Nejčastěji je to technika destičková nebo litá (modelovací). Náhradní nehet je od vlastního téměř k nerozeznání a klientům, zejména ženám, navrací sebevědomí a pocit zdravých a hezkých nehtů. Nejčastěji jej zhotovujeme ze silikonových materiálů, které jsou příjemné, odolné, velmi funkční a vyhovující zejména z hygienického hlediska. 

Zarůstající nehty

Rovnání nehtů

Rovnání nehtů je nejzásadnější odborností každého podologa. V zahraničí je or-tonyxie nedílnou součástí podologického vzdělání a její význam v případech zarůstání nehtů je téměř nepopsatelný. Jestliže jste měli zarostlý nehet, prodělali jste několik chirurgických zákroků a po mnoha letech vám pomohlo až rovnátko na nehty, dáte mi za pravdu, že je to metoda takřka geniální. Nehtová rovnátka jsou ve světě známá již od roku 1873. Tehdy nechal pan Edward E. Stedman v americkém státě Ohio patentovat svůj první rovnací aparátek. Byl z ortodontického drátu a položil tak základy jedné z nejdůležitějších pedikérsko-podologických dovedností. Od té doby vznikla celá řada rovnacích aparátků, které se liší zejména způsobem připevnění k nehtu, ale i materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Prakticky je ale princip vždy stejný. Základní principy uplatňované při rovnání nehtů jsou čas a síla rovnání. Rovnání nehtů s dlouhodobým nebo trvalým účinkem dosahujeme tehdy, působíme-li na nehet malou silou, ale dostatečně dlouhou dobu. Je to přesný opak chirurgického zákroku. Z hlediska dlouhodobé perspektivy je tedy konzervativní neinvazní metoda rovnání daleko efektivnější.
Podotýkám, že těmito metodami se nehty napravují, tedy vliv na ně je čistě rekondiční. V žádném případě se nejedná o léčení nehtu. Nehty léčí pouze dermatolog, případně chirurg.
Název nehtové rovnátko jsem jako první v České republice zavedl do praxe v roce 2009, inspirován svou původní profesí zubního technika s nástavbovou specializací v oboru čelistní ortopedie. Do té doby se u nás používal pouze termín nehtová špona, který v českém jazyce není vzhledem k povaze zdravotnického prostředku tím nejvhod-nějším názvem.
Nehtová rovnátka rozlišujeme podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, a dle principu, který při rovnání uplatňujeme. Obecně lze rovnátka na nehty rozdělit na plastová, kovová a kombinovaná. Na nehty se připevňují shora nebo se zachytí o okraje nehtu zdola. Rovnátka dále známe jednoduchá a složitá. Podolog po vyšetření a zhodnocení stavu zarůstání a prozkoumání etiologie potíží zvolí správný typ aparátku. 

 

Masáže

Online rezervace

Připravujeme pro Vás online rezervace. Zatím nás prosím kontaktujte pomocí kontaktního formuláře »

Jak se k nám dostanete

Jak se k nám dostanete prostřednictvím MHD?

Jeďte tramvají č. 1 nebo č.4 z centra města směrem na Lochotín (nebo obráceně z Lochotína/Košutky). Na stanici Pod Záhorskem u benzinové pumpy Shell vystupte a jděte pěšky 150 metrů po Karlovarské třídě nahoru směrem na Lochotín. Dieko se nachází po pravé straně.

Dieko, s.r.o. Plzeň

Jak se k nám dostanete svým autem?

Směrem z centra na Lochotín a Karlovy Vary jeďte po Karlovarské třídě přes most Generála Pattona. Podjeďte kruhový objezd u Kauflandu a u benzinové pumpy Shell projeďte světelnou křižovatku rovně. Hned za touto křižovatkou po cca 150 metrech je po pravé straně vjezd mezi domy, kterým se dostanete na parkoviště společnosti DIEKO. Obráceným směrem z Lochotína/Košutky do centra jeďte po Karlovarské třídě až na kruhový objezd, kde se otočte a dále jeďte podle instrukcí popsaných výše.

Máte zájem o naše služby? Napište nám!Dieko Plzeň

Dieko s.r.o.

Víceoborové ambulatní zdravotnické zařízení

Karlovarská 30a
301 00 Plzeň

E-mail: info@dieko.cz
Telefon: (+420) 377 531 655