28.12.2017

Mýty v dietologii

JÍDLO KAŽDÉ DVĚ HODINY:

Toto opatření je obvykle doporučováno těm, kteří stále trpí pocitem hladu a jedí velké porce jídla najednou. Jestliže ale někomu stačí přísun jídla 3 - 4 x během dne, aniž by pociťoval hlad, je tento přísun dostačující.

NEJLÉPE SE ZHUBNE PŘI JEDNORÁZOVÉ HLADOVCE:

To rozhodně NE, NE, NE! Při jednodenním hladovění lze sice snížit hmotnost až o 2 kg, z toho je ale cca 1,5 kg voda, kterou tělo při prvním jídle opět zadrží a tím se dostaneme na stejnou váhu, jakou jsme měli před hladovkou.

Na tomto principu jsou mimochodem založeny zázračné redukční diety. Z dlouhodobého pohledu tímto způsobem váhu zredukovat nejde. Při opakovaných hladovkách se naopak Váš organismus přizpůsobí omezenému příjmu potravy a současně tak dojde ke snížení bazálního - základního - metabolismu, a to má za následek daleko snadnější a rychlejší přírůstek hmotnosti.

JÍDELNÍČEK SI ZAPISUJI KAŽDÝ DEN VEČER:

Toto je častá, ale velice zásadní chyba. I při poctivém zapisování a snaze o přesnost údajů se výsledek bude lišit od skutečnosti cca až o 30%! S velkou pravděpodobností zřejmě zapíšete jen největší prohřešky a ty menší Vám často uniknou, ačkoliv také mají nemalý význam pro nastavení Vašeho redukčního režimu. Proto je důležité průběžné zapisování jídelníčku během celého dne.

REDUKČNÍ DIETA JE MAXIMÁLNĚ DO 5000 kJ:

Tak to v žádném případě! Redukční dieta je každá, při které dojde vlivem omezení energetického / kalorického příjmu k redukci hmotnosti. Pro některé jedince může být hodnota zpočátku i 10 000kJ. Pro stanovení počáteční hodnoty redukční diety je nutné a velice potřebné analyzovat zápisky o Vašem dosavadním jídelníčku.

PŘI DIETĚ HLAVNĚ NESLADIT!:

Tento rozšířený názor neplatí zcela a úplně. Rozumné slazení nápojů nemusí být škodlivé, např. 5g rozpuštěného cukru v tekutině představuje zhruba 100 kJ. Ale jedna oplatka s čokoládovým krémem může mít hodnotu až 700 kJ, obsažených především v tucích. Kromě toho oslazené nápoje přispívají k menšímu pocitu hladu.

JE JEDNO JAK ZHUBNU, VÁHU SI POTOM DOKÁŽU BEZ PROBLÉMŮ UDRŽET:

Velice rozšířená chyba a mylný názor. Udržet si sníženou hmotnost po dietě je daleko těžší tehdy, když jsme při dietě nedodržovali pravidelný doporučený režim nebo dokonce používali metody tzv.zázračných diet.

V LÉKÁRNÁCH, ČASOPISECH A NA INTERNETU JE MNOHO ZARUČENÝCH PROSTŘEDKŮ:

Bohužel, přípravky na hubnutí nás reklama přímo zahlcuje a téměř všechny jsou "zaručeně účinné".

Většina z nich ale totiž nepatří do kategorie léků, a není tedy u nich účinek prokázán žádnými klinickými studiemi.

A pokud by všechny inzerované přípravky byly opravdu účinné a zaručené na hubnutí, bylo by kolem nás minimum obézních lidí i lidí s nadváhou.

Využijte možnosti se rezervovat online »

Bicom

Bachova květová terapie, harmonizace

Biorezonance - detoxikace, harmonizace

Biorezonance - hubnutí

Biorezonance - opakovaná návštěva

Biorezonance - první návštěva

Odvykání kouření

Testace léčivých přípravků přístrojem Bicom

Lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž dolních končetin

Manuální lymfodrenáž horních končetin a trupu

Manuální lymfodrenáž obličeje, krku a dekoltu

Vstupní vyšetření/ konzultace - lymfodrenáž

Jak se k nám dostanete prostřednictvím MHD?

Jeďte tramvají č. 1 nebo č.4 z centra města směrem na Lochotín (nebo obráceně z Lochotína/Košutky). Na stanici Pod Záhorskem u benzinové pumpy Shell vystupte a jděte pěšky 150 metrů po Karlovarské třídě nahoru směrem na Lochotín. Dieko se nachází po pravé straně.

Dieko, s.r.o. Plzeň

Jak se k nám dostanete svým autem?

Směrem z centra na Lochotín a Karlovy Vary jeďte po Karlovarské třídě přes most Generála Pattona. Podjeďte kruhový objezd u Kauflandu a u benzinové pumpy Shell projeďte světelnou křižovatku rovně. Hned za touto křižovatkou po cca 150 metrech je po pravé straně vjezd mezi domy, kterým se dostanete na parkoviště společnosti DIEKO. Obráceným směrem z Lochotína/Košutky do centra jeďte po Karlovarské třídě až na kruhový objezd, kde se otočte a dále jeďte podle instrukcí popsaných výše.

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat? Napište nám!Dieko Karlovarská Plzeň

Dieko s.r.o.

Víceoborové ambulatní zdravotnické zařízení

Karlovarská 30a
301 00 Plzeň

E-mail: info@dieko.cz
Telefon: (+420) 377 531 655